Dobré výsledky vo futbale

MUŽI

Jesenná časť futbalovej sezóny bola pre futbal v Sobotišti veľmi štedrá. Po dlhých rokoch agónie sa A – mužstvu podarilo dosiahnuť dobré umiestnenie a to hneď prvé miesto po ukončení jesennej časti súťaže 2012/2013 s trojbodovým náskokom. Mužstvo Sobotišťa vyhralo na domácom trávniku všetky zápasy a vonku zaváhalo len raz. Pod vedením trénera Igora Michalicu, s útočným dvojzáprahom Lukáš a Marek Blanárik, získalo mužstvo novú tvár s odleskom úspechu. Na celkovom hernom prejave je ešte veľa práce, ale výsledky ukazujú správne smerovanie tímu. Na správnu cestu celkového fungovania TJ nás smerujú i mnohí z Vás, ktorí nám fandia, radia, pomáhajú či sponzorujú, za čo Vám veľmi pekne ďakujeme.

 

DORAST

Samozrejme, všetok  úspech v  zlepšení sobotištského futbalu nie je  len  v mužstve dospelých. Radosť nám  prinášala i gradujúca forma našich dorastencov, keď sa po pomalšom rozbehu v súťažných  zápasoch dokázali umiestniť taktiež na  prvom mieste. S bilanciou sedem výhier a tri prehry zimujú na čele  tabuľky  s  dvojbodovým náskokom. Najlepším strelcom dorastencov  je  Marek Vrablic, ktorý vsietil  deväť gólov. Počas  sezóny   prišlo k pohybu  hráčov  v tomto  tíme. Na hosťovanie do FC Rybky odišiel Patrik Cúl a z hosťovania z klubu FK  Senica  sa vrátil Miroslav Tomeček, ktorý výraznou mierou prispel k prvému miestu, keď v štyroch zápasoch strelil šesť gólov. Napriek  tomu však  našich dorastencov čaká ešte tvrdá drina v jarnej  časti sezóny, keď chcú pomýšľať na vytúžený postup do okresnej súťaže.

 

ŽIACI

Aj s mužstvom žiakov vládne spokojnosť. I  keď u našich najmenších je tiež čo  zlepšovať, majú predsa  povolené aké také zaváhania, keďže futbalu sa venujú krátko. Výsledky  tohto mužstva  nás  tak isto veľmi tešia. Mužstvo žiakov vedie David Cúl. Pred sezónou mužstvo opustilo 5 hráčov, ktorí prešli do dorastu. I jediné dievča v našom tíme  Zuzka Velická ukončila  pôsobenie v kategórii žiakov, keď prestúpila do TJ Spartak Myjava,  kde pôsobí stabilne v tíme žien, ktoré hrajú 2. ligu Juh Ženy. Naopak,  posilnili nás štyria hráči z Vrboviec a dvaja zo Senice. Pred začiatkom sezóny sme odohrali až 7 prípravných zápasov. Prehrali sme len raz, takže sme boli výborne pripravení na úvod jesennej časti. Momentálne po 8. kole sme na 3. mieste s bilanciou, sedem víťazstiev a jedna prehra. Do konca jesennej časti nám ostávajú tri zápasy. Naším cieľom je minimálne druhé miesto. Posledné kolo odohráme na domácej pôde  v Sobotišti, dňa 20.10.2012 t. j. sobota  o 10:00 hod. proti tímu TJ Družstevník  Popudinské Močidlany U15.

TJ Družstevník Sobotište sa chce zapájať aktívne i do spoločenského života v obci, preto sa pokúsi obnoviť   tradíciu   Martinských   hodových zábav v Sobotišti.

 

Fotografie, aktuálne  výsledky, štatistiky, všetky aktuality a  zmeny  o  TJ  nájdete  i  na  našej web- stránke:  www.tjsobotiste.webnode.sk.

(október/2012, TJ Sobotište)

Tlačiť

Mohlo by Vás zaujímať...