Záver roku pri futbale

Prichádzajú Vianoce a s nimi koniec  roka. Asi každý sa na chvíľu pozastaví, obzrie sa na uplynulý rok a trocha si ho zbilancuje.  Tak si môžeme rok 2015 pozrieť aj z pohľadu TJ Sobotište.

V lete sa skončila futbalová sezóna 2014/2015, naši najmenší sa v sezóne 2014/15 predstavili v súťaži Majstrovstvá okresu žiakov. Začiatok bol pre nich veľmi ťažký, no postupom sezóny sa zlepšovala hra i výsledky. Nakoniec žiaci obsadili pekné  12. miesto so ziskom 18 bodov. Mužstvo dospelých hrajúce v II. triede Majstrovstiev okresu malo v sezóne 2014/15 za cieľ umiestnenie v strede tabuľky. Toto sa i podarilo dosiahnutím 5. miesta so ziskom 42 bodov.

V lete sa  začala futbalová sezóna 2015/16. Po zmenách v štruktúre súťaží sa žiaci predstavili v IV. Lige žiakov skupina B – OBFZ Senica. Ako vždy sú výkony v mládežníckych kategóriách kolísavé, ale odhodlanie a chuť našich malých futbalistov je veľká. Vďaka tomu  sa žiakom podarilo obsadiť  5. miesto so ziskom 6 bodov. Dospelí sa predstavili opäť v II. triede Majstrovstiev okresu. Väčšinu jesennej časti atakovali popredné pozície.  Nakoniec sa o druhú priečku pripravili prehrou v poslednom domácom zápase a obsadili 4. miesto so ziskom 24 bodov.

TJ Sobotište organizovalo 7.11.2015 tradičnú Hodovú zábavu, ktorá nás teší vysokou návštevnosťou. Tento rok boli takmer všetky vstupenky vypredané už v predpredaji. Touto cestou by sme radi poďakovali všetkým hosťom za účasť a budeme sa tešiť na budúci rok. Taktiež ďakujeme všetkým,  ktorí prispeli do bohatej tomboly, alebo sa zúčastnili na prípravách tejto zábavy. Bez obetavých ľudí, ktorí venujú svoj voľný  čas a energiu príprave podobných akcií, alebo prácu v dobrovoľných organizáciách by žiadna takáto organizácia nemohla fungovať.

V budúcom roku čaká našu organizáciu veľa práce, nakoľko pri tohoročnej pasportizácií ihrísk podľa nových predpisov boli na našom ihrisku zistené viaceré nedostatky, ktoré bude potrebné odstrániť do začiatku jarnej časti.

Za organizáciu TJ Sobotište by sme chceli zaželať všetkým našim fanúšikom a čitateľom príjemné prežitie vianočných sviatkov a úspešný vstup do nového roku

(12/2015, TJ Sobotište)

futbalisti

Horný rad zľava: Miroslav Tomeček (tréner), Lukáš Krček, Samuel Šrámek, Matúš Jankových, Jakub Žák, Emil Klimek, Jaroslav Podmajerský, Michal Černák, Valéria Čederlová, Alžbeta Slezáková (vedúca tímu)
Dolný rad zľava: Richard Pukančík, Mário Žilínek (brankár), Anton Čederle, Jan Chalupa, Lukáš Čenteš, Dorota Šrámková, Juraj Jediný

futbalisti

Horný rad zľava: Lukáš Bajan (asistent trénera), Karol Fabian, Radko Baláž, Denis Nečas, Peter Svitek (predseda TJ), Miroslav Tomeček, Marek Blanárik, Patrik Kadlečík, Tomáš Čederle, Marek Včelka, Tomáš Vizváry, Peter Ryšavý (tréner)
Dolný rad zľava: Martin Hyža, Michal Hanzlíček, Matúš Velický, Richard Zríni, Marek Vandák

Tlačiť

Mohlo by Vás zaujímať...