Zhrnutie sezóny TJ Sobotište

Rok 2013 sa blíži ku koncu. Mnohí sa zamýšľame nad tým, čo sa nám podarilo a čo nie. Aký teda bol pre náš futbalový klub TJ Družstevník Sobotište tento rok?

     Sezóna 2012/2013 bola pre náš klub úspešná. Všetky naše mužstvá svojimi výsledkami dokazovali, že futbal v Sobotišti sa po niekoľkých, nie príliš úspešných rokoch, postupne vracia na úroveň, kde náš futbal v minulosti patril.

     V súťaži máme prihlásené tri mužstvá:  žiaci, dorast a A-dospelí.

     Naši najmenší futbalisti – žiaci skončili v  sezóne 2012/2013 v II. triede  na 3. mieste. Mužstvo žiakov pod vedením trénera Dávida Cúla a asistenta Martina Šragu tvorí 20 chlapcov. Z mužstva pred sezónou 2013/2014 do dorastu odišli Miroslav Bosák, Dávid Mertel a Ján Petráš. Z hosťovania v Senici sa vrátil Jakub Rybnikár a  zo Skalice sme získali Šimona Gátha. Mužstvo sa postupne formovalo. Pred jesennou časťou sezóny 2013/2014 odohrali 4 prípravné zápasy, v ktorých ani raz neprehrali. Do sezóny 2013/2014 si mužstvo dalo cieľ postúpiť do vyššej súťaže – Majstrovstvá okresu. Z  8 zápasov jesennej časti sezóny 2013/2014 prehrali len úvodný zápas v Smrdákoch. Ziskom  21 bodov sa po jesennej časti sezóny  umiestnili v tabuľke II. triedy žiaci na 1. mieste. Najlepším strelcom mužstva je Radovan Tomeček s  10-timi gólmi. Zimnú prípravu začali 26.11.2013 v školskej telocvični. Tréningy žiakov sú  každý pondelok a štvrtok o 16:00 hod. Veľmi radi by sme mužstvo žiakov rozšírili o nových chlapcov a dievčatá, ktorí chcú hrať futbal. Takže ak máš  10 rokov a viac a baví ťa hrať futbal neváhaj a príď na tréning, s radosťou ťa prijmeme medzi seba. Veríme, že našim šikovným najmladším futbalistom sa bude dariť aj v jarnej časti sezóny 2013/2014  a svoj cieľ splnia.

     Po dlhšej odmlke sme do súťaže v sezóne 2012/2013 prihlásili mužstvo dorastu. V ich prvej sezóne im postup unikol o jeden bod. Avšak reorganizáciou súťaží dorastu v sezóne 2013/2014 postúpili do súťaže Majstrovstvá okresu – dorast. Mužstvo dorastencov pred jesennou časťou začal trénovať staronový tréner Juraj Jankovič. Naši dorastenci tvoria výbornú partiu. O tom, že futbal ich baví dokazujú aj svojim prístupom k tréningom. Aj keď všetky zápasy nevychádzajú podľa ich predstáv, nikdy sa nevzdávajú. Patria k najfutbalovejším mužstvám v súťaži. Po jesennej časti sezóny 2013/2014 skončili vo veľmi silnej konkurencii  na 6. mieste.

     Práca s mládežou v každom klube je dôležitá z hľadiska budúcnosti klubu. Nás teší, že výsledky našich mládežníckych mužstiev v sezóne 2012/2013 a jesennej časti sezóny 2013/2014 dokazujú, že nám na trávniku vyrastajú dobrí futbalisti.

     V každom klube je najsledovanejšie mužstvo A- dospelí. Situácia mužstva dospelých pred dvomi rokmi bola veľmi zlá. V roku 2011 sa hráči R. Krček a M. Hanzlíček rozhodli zdvihnúť úroveň futbalu v našej obci, za čo im patrí obdiv a poďakovanie. Vybudovali nové mužstvo, ktoré do futbalovej   sezóny    2012/2013    nastupovalo    s cieľom postúpiť do II. okresnej súťaže. Mužstvo dospelých pod vedením trénera I. Michalicu svoj cieľ splnilo. Po poslednom zápase sezóny 2012/2013 sme usporiadali na ihrisku TJ oslavu postupu. Do tanca hral DJ Pluto a  k postupu nám prišli svojim vystúpením zablahoželať aj mažoretky Taktik Sobotište.  Oslavy sa zúčastnili nielen hráči a funkcionári, ale aj mnohí fanúšikovia sobotištského futbalu. V rámci letnej prípravy mužstvo dospelých odohralo turnaje s nasledovnými výsledkami: na turnaji vo Vrbovciach obsadili 1. miesto a na turnajoch v Chvojnici, Podbranči a  Štefanove obsadili rovnako 2. miesto. Do sezóny 2013/2014 sme všetci vstupovali s očakávaním kvalitnejšieho futbalu vďaka vyššej súťaži. Našich futbalistov prišli podporiť od prvých zápasov v hojnom počte futbaloví fanúšikovia. Boli zápasy, na ktorých sa zúčastnilo aj okolo 200 fanúšikov. Výsledky A-mužstva v jesennej časti sú však sklamaním. Sklamaním nie sú len stratené body, ale aj výkony našich futbalistov.  Akosi niektorí hráči pozabudli, že vo vyššej súťaži je aj výkonnostná úroveň futbalu vyššia a  je potrebné pravidelne sa zúčastňovať tréningov, aby sme mohli so súperom hrať vyrovnanú partiu. Vo vyššej súťaži sa hľadáme. V  jesennej časti sezóny 2013/2014  sa s dosiahnutými bodmi  z  13 zápasov  /3x výhra  a  3x remíza/ mužstvo nachádza v druhej polovici tabuľky. Našim najlepším strelcom je ešte len dorastenec M. Tomeček, ktorý striedavo nastupuje za dorast a A-mužstvo.

Veríme, že v jarnej časti tejto sezóny nás futbalisti A- mužstvá potešia nielen víťazstvami, ale aj predvedenou hrou.

     Aj napriek problémom, dúfame v správne napredovanie a veríme, že nás čaká úspešná budúcnosť a futbal sa posunie na úroveň hodnú minulosti futbalu v Sobotišti. Boli by sme veľmi radi, ak by nám k tomu pomohli ľudia, ktorí majú radi futbal a  rozšírili rady funkcionárov a dobrovoľníkov. Či už sú to  bývalí hráči, funkcionári, ale aj tí, ktorí nikdy pri futbale doteraz nepracovali. Uvítame každého, kto chce pomôcť akokoľvek sobotištskému futbalu.  

     V roku 2013 sme nielen hrali futbal, ale snažili sme sa aj zrekonštruovať a  vylepšiť areál ihriska. Vymenili sme ohrievače vody a elektroinštaláciu. Po dlhých rokoch sa nám podarilo spraviť nové polievanie. Túto investíciu sme mohli zrealizovať vďaka finančnej podpore obce Sobotište a sponzorom Martinovi Krčkovi – firme Mantap za výkopové práce a Vladimírovi Nečasovi, ktorý zabezpečil spustenie polievania. Pribudli nové umelé lavičky na ihrisku. V roku 2014 plánujeme urobiť osvetlenie /kabeláž je už nachystaná/ a vyrobiť novú bránu. V novembri sme zabojovali aj na poli zábavy. Usporiadali sme II. ročník hodovej zábavy v kultúrnom dome v Sobotišti, ktorej sa zúčastnilo asi 250 ľudí. Do tanca hrala hudobná skupina JANNE BAND. Zábavu otvorili svojim vystúpením mažoretky Taktik Sobotište. Potom už nasledovala výborná zábava až do rána.

     Ten, kto sa niekedy venoval futbalu, vie aká je to na čas náročná záľuba. Zápasy, tréningy, úprava a údržba ihriska, organizačné záležitosti atď. Ďalší rok tohto kolotoča máme za sebou. Posledné dni plynúceho roka sú príležitosťou nielen hodnotiť rok, ale hlavne poďakovať.

     Ďakujeme hráčom, trénerom,  vedúcim jednotlivých mužstiev, všetkým funkcionárom a ľuďom, ktorí svoj voľný čas obetujú futbalu, naším verným futbalovým fanúšikom.

     Veľké ďakujeme patrí sponzorom, či už ich finančnej alebo materiálnej pomoci. V prvom rade ďakujeme obci Sobotište, pretože bez ich pomoci by futbal v Sobotišti nebol. Ďalší, ktorí nám pomohli a pomáhajú: Mantap, Ulart, Tilia, LUX, Stavebniny Skalica, Barracuda a ďalší.

     Na záver  prajeme Vám všetkým krásne prežitie Vianočných sviatkov, veľa lásky, pokoja a pohody v kruhu svojich najbližších a šťastné vykročenie do nového roku 2014 .

 

 (12/2013, TJ Sobotište)

Tlačiť

Mohlo by Vás zaujímať...