Vyhliadka pod Ovčincom

turisti

Turistické odpočívadlo postavil na jar v roku 2011 Klub slovenských turistov Sobotište

(Ladislav Baumgartner, Miroslav Hurbánek, Pavel Hurbánek, Juraj Koba, Pavol Kuba,

Peter Kubíček st., Ján Oravec, Ľubomír Pleša, Martin Šustek, Michal Zríni)

s podporou týchto partnerov:

Roľnícke družstvo Sobotište, Ranox s.r.o., Senica, Kosmea 2000 s.r.o., Senica,

Branislav Filka Sobotište, Ľubo Krček Sobotište


Sobotište sa nachádza na území Bielych Karpát, pohoria, ktoré tvorí rôznorodú a malebnú krajinu,  kde sa v dokonalej súhre striedajú lesy, lúky a polia. Spolu s typicky roztrúseným kopaničiarskym osídlením s prvkami pôvodnej ľudovej architektúry vytvára dokonalý malebný celok. Tento kraj má veľa miest s nádhernými výhľadmi do okolia.

Na jednom z takýchto miest, po piatich rokoch od vybudovania Útulne pod Uchánkom, sme sa odhodlali k ďalšiemu „stavebnému dielku“. Na žltej turistickej trase č. 8162 z námestia v Sobotišti v smere na Havran, na lúke pri hore Ovčinec, vybudoval Klub slovenských turistov Sobotište turistické odpočívadlo (prístrešok s lavicami a stolom) s novým smerovníkom (žltá železná tyč s tabuľkou miestneho názvu a smerovkami). Je to miesto s výhľadom na Ostrý vrch, Veľkú Javorinu, Peckovú, Útulňu pod Uchánkom, hrad Branč, Bradlo, Sobotište, Záruby, Senicu a Vysokú (druhý najvyšší vrch Malých Karpát). Súčasťou vyhliadky je informačná tabuľa o smere, vzdialenostiach a nadmorských výškach spomínaných miest. Vyhliadka nemá slúžiť na organizované „opekačky“. Je umiestnená na kraji lesa, a preto je tam zakázané klásť oheň!

Veríme, že tak ako Útulňa pod Uchánkom, aj Vyhliadka pod Ovčincom sa stane častým cieľom turistických vychádzok do okolia Sobotišťa.

Tlačiť

Mohlo by Vás zaujímať...